Dobruška.net - bezdrátové připojení k internetu

Poskytovatel připojení k bezdrátovému Internetu, VOiP a hostingu v
okresech Rychnov nad Kněžnou, Náchod a Hradec Králové.

Nastavení počítače pro připojení k internetu

Nastavení IP adresy

Toto nastavení se týká pouze připojení přes pevnou IP adresu. Pokud máte připojení přes PPPoE, použijte návod pro PPPoE...

Nastavení IP adresy

Pro správnou funkci připojení k internetu je třeba mít správně nastaveno připojení k síti. Nastavení se liší podle toho, zda jste připojeni přes hardwarový router, ADSL modem s rozhraním ethernet nebo přímo přes ethernet kabel k internetu. V prvním případě není třeba nic nastavovat, protože při standardním nastavení si počítač načte potřebné údaje z routeru (ADSL modemu). V případě, že jste připojeni přímo přes ethernet kabel je třeba nastavit počítač takto:

Windows XP (2000)

Klepněte na tlačítko Start, nabídka Ovládací panely, ikona Síťová připojení. Zde klepněte pravým tlačítkem myši na připojení k síti, které používáte pro internet. Nejčastěji má název Připojení k místní síti. Vyberte položku Vlastnosti. V dialogovém okně Klepněte na název Protokol sítě internet (TCP/IP) a na tlačítko Vlastnosti.

Zde vyplňte části Adresa IP, Maska podsítě, Výchozí brána a DNS servery podle údajů, které máte v konfiguračních datech. Použijte údaje zadané pod hlavičkou Poskytovatel.

Dále doporučujeme překontrolovat zabezpečení PC.

Windows 98 (95/ME)

Klepněte na tlačítko Start, nabídka Ovládací panely, ikona Síť. Zde vyberte Protokol TCP/IP. Pokud jich máte v dialogovém okně víc, vyberte ten, který je navázán na vaši síťovou kartu. Klepněte na tlačítko Vlastnosti.

Zde na záložce Adresa IP zadejte údaje Adresa IP a Maska podsítě. Tyto údaje najdete v konfiguračních datech pod hlavičkou Poskytovatel.

Vyberte záložku Brána, zadejte adresu výchozí brány do kolonky Nová brána a klepněte na tlačítko Přidat. Nově zadaná brána by se vám měla objevit v kolonce Nainstalované brány.

Na záložce Konfigurace DNS zadejte libovolný název do položky Hostitel a zadejte adresy DNS serverů přes tlačítko Přidat.

Dále doporučujeme překontrolovat zabezpečení PC.